جعبه سازی

جعبه سازی

جعبه سازی در واقع قسمتی از چاپ است که مستقیماً با صنعت بسته بندی در ارتباط می باشد. با توجه به نیاز محصول مورد نظر تهیه جعبه متناسب با نوع کالا انجام میگیرد.بسته بندی که در اصطلاح جهانی به packaging معروف است، یکی از صنایع بسیار قدرتمند در تمامی کشورها به حساب می آید در صنعت چاپ، جعبه سازی از جمله بخش هایی است که زمینه کاری بسیار گسترده ای دارد.

هر کالا تجاری نیاز به یک بسته بندی شاخص دارد. برای این کار متناسب با ماهیت هر محصول یک نوع متریال برای ساخت بسته ها انتخاب می شود. هر جعبه الگوی مشخصی برای ساخت دارد. در واقع اکثر طراحان بسته بندی از این الگوها کمک گرفته و طراحی خود را بر روی بخش های مختلف الگو انجام داده و برای ساخت به جعبه سازی ارسال می کنند و پس از مشخص شدن ابعاد محصول، محتویات و لوازم جانبی که همراه با محصول به مشتری ارائه می‌شوند، می‌توان ابعاد جعبه شامل طول، عرض و ارتفاع را محاسبه کرد.

به سبب اجرای چاپ با گرافیک و حجم بالا، چاپ افست بهترین گزینه پیش‌ رویتان خواهد بود. اصطلاح دیگری که برای این نوع چاپ به کار برده می‌شود چاپ لیتوگرافی است. این نوع چاپ برای چاپ جعبه با بیش از ۴ رنگ کاربرد دارد. از چاپ افست عموما برای امور چاپی در تیراژ بالا استفاده می‌شود. این نوع چاپ از سایر چاپ‌ها گران‌تر است ولی از کیفیت بسیار بالاتری نسبت به آن‌ها برخوردار است. چاپ افست در اکثر موارد برای چاپ کارتن های تاشو و برچسب استفاده می‌شود. موارد مصرف این چاپ در جعبه‌های لوازم آرایشی، محصولات الکترونیکی و چاپ بسته بندی مواد غذایی مانند جعبه پیتزا، جعبه شیرینی و غیره است. چاپ افست متداول‌ترین نوع چاپ برای جعبه‌های مقوایی است. پس از انجام مراحل طراحی و چاپ به قسمت های بعدی پس از چاپ میرسیم که شامل انوع پوشش ها از جمله سلفون ، یووی و … میباشد و همچنین استفاده از طلاکوب و غیره.

چاپ جعبه مهمترین و تخصصی ترین بخش فعالیت چاپ ملل می باشد، ملل تجربه بالایی در زمینه چاپ و بسته بندی و همچنین از مراحل تکمیلی چاپ بهره مند است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *